2014-03-14 | Vakarų Lietuvos kultūrininkus papiktino kolegų spekuliacijos

Šią savaitę grupė Klaipėdos regione gyvenančių bei su juo glaudžiai susijusių kultūros veikėjų, iš viso apie 80 menininkų, menotyrininkų, intelektualų, kultūros vadyba bei sklaida užsiimančių specialistų, išplatino viešą laišką „Krašto atsakymas centro puolėjams“. Jame kultūros bendruomenės atstovai abejoja, kiek argumentuotos yra pastabos regioninei kultūrinei žiniasklaidai, kolegų iš sostinės pastaraisiais mėnesiais išsakomos vykstant diskusijai dėl skaidraus ir efektyvaus Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTF) valdymo.

Anot kreipimąsi pasirašiusių kultūros veikėjų, kurių gretose yra filosofas ir eseistas dr. Leonidas Donskis, rašytojas, Klaipėdos universiteto docentas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Rastauskas, rašytojas, Klaipėdos kultūros magistras, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Grajauskas, Klaipėdos kultūros ir meno tarybos pirmininkė Goda Giedraitytė bei kiti, Lietuva nesanti tokia didelė, kad turėtų teisę telkti visas kultūros bei žiniasklaidos pajėgas centre, „ir apsimesti, kad iš jo nieko, išskyrus platųjį horizontą, nematyti“.

Kreipimąsi pasirašė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas – džiazo muzikantas ir Klaipėdos kultūros magistras. „Ši situacija liudija neišvengiamą rašte minimų centro ir pakraščio konkurenciją ir yra dar viena proga priminti Vilniui ne tik apie uostamiesčio uoliai vykdomas pareigas valstybės biudžetui, bet ir apie Klaipėdos bei Klaipėdos regiono teises, tarp jų – ir į paramą aukštos kokybės kultūrinei žiniasklaidai“, – penktadienio spaudos konferencijoje sakė meras.

Vienas iš polemiką paskatinusių faktų – SRTF 2014 metų Kultūros ir šviečiamųjų projektų konkurso rezultatai, kuriuose keletas pozicijų numatė santykinai didelį finansavimą ne sostinės veikiančių įstaigų bei organizacijų parengtiems projektams.

Kultūrinės žiniasklaidos finansavimo, jos kokybės bei SRTF perspektyvų temos plėtojamos sostinės intelektualų pasirašytoje peticijoje, autorinėse publikacijose kultūrinėje spaudoje bei viešuose pasisakymuose: be kita ko, svarstoma, ar regioninė žiniasklaida esanti verta valstybės investicijų, keliami siūlymai perkelti priedermę prisidėti prie jos finansavimo savivaldybėms.

Gindami Vakarų Lietuvos teisę į profesionalią kultūrinę žiniasklaidą, kreipimosi autoriai jį adresavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkei, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkei bei Kultūros ministrui ir šalies žiniasklaidai.

SRTF įkurtas 1996 m. vadovaujantis LR Visuomenės informavimo įstatymu. Per šią organizaciją valstybė remia kultūros ir šviečiamuosius projektus, paramą vienerių kalendorinių metų laikotarpiui suteikdama konkurso būdu.

Šiuo metu viešai diskutuojamos įstatymo pataisos, Seime įregistruotos šių metų pradžioje, siūlo reformuoti fondą keičiant jo teisinę formą iš viešosios įstaigos į biudžetinę įstaigą Kūrybingos žiniasklaidos rėmimo fondą, kuris būtų pavaldus LR Kultūros ministerijai.


       Idėjų bankas
   


 
SAVAITĖS DARBOTVARKĖ
2014-12-08 | Šios savaitės darbotvarkė
  Mero darbotvarkė 2014 m. gruodžio 8–14 d.
   Pirmadienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 9:00 val. mero, mero pavaduotojų ir Savivaldybės administracijos vadovų pasitarimas.
   • Nuo 14:00 val. iki 15:00 val. Klaipėdos miesto meras tiesiogiai bendraus su gyventojais tel. 8 46 39 60 01.
   • 16:00 val. Klaipėdos miesto meras Kinijos žurnalistų grupei duos interviu apie Lietuvą (Danės g. 17).

   Antradienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 8:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Maryse Berniau (Old Port viešbutis, Žvejų g. 20).
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja konferencijoje „Viešųjų pirkimų praktinės problemos“ (Bangų g. 5, Kultūros fabrikas).
   • 15:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja pilietinėje antikorupcinėje akcijoje Teatro aikštėje. 

   Trečiadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 13:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Vokietijos garbės konsulu Arūnu Baubliu (Danės g. 17).

   Ketvirtadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • Nuo 9:00 val. Klaipėdos miesto meras pirmininkauja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje (Liepų g. 11, III a., posėdžių salėje).

   Penktadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja „Philip Morris Lietuva“ naujojo investicinio projekto pristatymo renginyje (Vilniaus pl. 16).
   • 13:00 val. Klaipėdos miesto meras kartu su Lietuvos Ūkio ministru Evaldu Gustu dalyvauja Piliavietės kapsulės įkasimo ceremonijoje (Piliavietėje, Pilies g. 4). 
   • 14:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja Lietuvos policijos mokyklos įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimų įteikimo konferencijoje (Jaunystės g. 1).